KADIN EMEĞİNİN EKONOMİYE KAZANDIRILMASI PROJESİ

 

AMAÇ ve KAPSAM:

Ülkenin ekonomik kalkınma ve büyümesine katkı sağlamak, işsizliğin azaltılması, aile refahının artırılması, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması açılarından kadın emeğinin ekonomiye kazandırılması hayati önem taşımaktadır.
Bu kapsamda hazırlanan 'Kadın Emeğinin Ekonomiye Kazandırılması Projesi', Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile İş Kadınları Derneği'nin (İKD) ortak projesidir. Doğu Akdeniz Üniversitesi Kadın Araştırmaları Merkezi (DAÜ-KAEM) de sağlayacağı eğitim ile projeye destek vermektedir. Bu proje ile kadın üretkenliğinin farkındalığının oluşması ve kadın girişimciliğinin artırılması suretiyle kadın emeğinin ekonomiye kazandırılması amaçlanmaktadır.

''Kadın Emeğinin Ekonomiye Kazandırılmas'' Projesi,çerçevesinde yapılacak olan eğitimlere arzu edenler kayıt yaptırarak başvurabilecektir.
Eğitimlerle ilgili detaylar ve kayıt yaptırmak için 0533 828 5777 numaralı telefondan proje koordinatörü Tigün Ertanın'a ulaşılabilir ya da kadinemegiprojesi@gmail.com adresine mail atarak, kayıt formu temin edinilebilir.